Hudební archív Martina Kratochvíla

Formát

Studio Budíkov spravuje obrovský hudební archív Martina Kratochvíla, čítající na tisíce titulů. Na přání kolegů z médií i z postprodukčních filmových společností kteří v minulosti jeho hudbu používali, byl archív výrazně zúžen a tematicky rozdělen.
Moderněji zaměřené postprodukce ozvučují poslední dobou v nelineárních střižnách zásadně z datových formátů, což se jeví praktičtější a rychlejší. Archiv je tedy ve formátu .wav se vzorkovacím kmitočtem 48kHz. Celý archív je možno zakoupit v této datové podobě na hard disku cca 80 GB, anebo stáhnout z našeho ftp.

Tematické rozdělení

Archív byl výrazně zúžen a pragmaticky rozdělen do 12 základních kategoriíToto rozdělení je zajisté jen přibližným pokusem o orientaci v různých hudebních náladách. Zkušený hudební dramaturg by se jím neměl bezpodmínečně řídit a naopak experimentovat s výběrem i z jiných kategorií.

Identifikace titulů

Každý titul archívu obsahuje základní údaje, tedy název, čas a stručnou charakteristiku, přímo v popisu digitálního souboru. Pro všechny případy a pro větší přehled jsou na těchto stránkách v ruce popisy titulů podle kategorií ve tvaru přehledných tabulek. Tištěná forma navíc ještě obsahuje údaje o účinkujících, výrobci, roku výroby a ISRC kód. Všechny tyto údaje jsou nezbytné pro vyplňování formulářů o užití hudby. Autorem všech skladeb je Martin Kratochvíl.
V názvech titulů zásadně chybí diakritika a víceslovné tituly i čísla jsou spojována podtržítkem. To umožňuje přesnou práci alfabetického řazení a univerzálně konvenuje různým browserům.

Hlášení autorským organizacím

OSA, Intergram, event. Dilia, nebo odpovídající oddělení v TV stanicích by měla dostávat hlášení o použití hudebních titulů. Název titulu je ona část (mnohdy členitá), která se nachází před údajem o času. Dále následuje stručný popis hudby, údaj o účinkujících, roku výroby a ISRC kód jak uvedeno výše. OSA i INTERGRAM vlastní kopii celého archívu, přiřadí tedy použitý titul ke správné kartě katalogu obsahující další podrobné údaje o obsazení, žánru atd i tehdy, uvedete-li titul s diakritikou, nebo bez podtržítek.
Veškerou práci s hlášením autorským organizacím ale za vás zdarma udělá administrativy Studia Budíkov. Rovněž poradí s výběrem hudby a žánrů. Stačí jen kontaktovat Studio a sdělit tituly, metráže a povahu použití.

Ukázky

Hudební archív je neustále rozšiřován a vylepšován. Pro jakékoli informace volejte, nebo pište na adresy uvedené v kontaktech.
Na naších stránkách najdete vždy dvě ukázky z každé hudební kategorie

cs_CZCzech